Recent Topics

Ads

Καλώς ήρθατε στο επίσημο Ελληνικό φόρουμ της κοινότητας

Ανοικτό φόρουμ της Ελληνικής κοινότητας. Ψάχνετε για βοήθεια, συζητάτε ή απλά θέλετε να συστηθείτε, εδώ είναι το κατάλληλο μέρος.
User avatar
katroulitsa
Posts: 342

Re: Καλώς ήρθατε στο επίσημο Ελληνικό φόρουμ της κοινότητας

Post#21 » Tue Jan 09, 2018 1:00 pm

Spoiler:
ragstal wrote:Χαιρετε, ειμαι τελειως καινουριος με το παιχνιδι δεν επαιζα στον official του παιχνιδιου ηρθα και εκανα acc πριν ενα χρονο πιστευω εδω και ξανα ηρθα επειδη πραγματικα με επρηζε ο κολλητος μου.
Απο rpg εμπειρια εχω απο ολα τα υπολοιπα famous titles πχ wow(vanilla), path of exile, diablo 2(αν και σημερα δεν θα το παιζα), torchlight κλπ.
Το συγκεκριμενο πραγματικα το αντιπαθω εντελως ομως αλλα για χαρη του κολλητου προσπαθω να το κανω λιγο ανεκτικο απο αποψη interface editing και addons.
Επι του παροντος εντο μεταξυ προσεξα αυτο το ελληνικο sub forum και ειπα να καταφυγω σε βοηθεια, φυσικα τι καλυτερο απο το να σε δινει συμβουλες και tips καποιος σε οικεια γλωσσα. Το προβλημα μου πατριωτες ειναι το εξης, παιζω απο ενα σαραβαλο λαπτοπ το οποιο δεν μου ανηκει καν και τρεχω το παιχνιδι στα τερμα low γραφικα. Αυτο που ψαχνω ειναι να κανω το παρουσιαστικο του interface οσο πιο ευπροσιτο γινεται και να προσθεσω προσθετα addons που να μου προσφερουν οσο το δυνατον περισσοτερες πληροφοριες (dmg taken from ταδε, buffs κλπ.).
Σχετικα με τα buffs θεωρω οτι ειναι τελειως tiny σε σημειο που εγω τουλαχιστον δεν βλεπω ουτε τα secs με ευκρινεια αλλα δεν βλεπω και το ολο σχεδιο του σε σημειο που να μην μπορω να καταλαβω με ποιο buff εχω να κανω. Η ερωτηση μου ειναι η εξης λοιπον, υπαρχει καποιος τροπος να τα κανωπιο ευδιακριτα και να βγαζω ακρη μπας και μπορεσω να απομνημονευσω τι buff μου βαζει ο καθε σιχαμενος order ??

Υ.Γ: Γενικα οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ειναι παραπανω απο καλοδεχουμενη ευχαριστω εκ των προταιρων.
Δες εδω viewtopic.php?f=66&t=6371&hilit=viny+ui
Tα buffs τα δειχνει το buffhead κ μπορεις να μεγαλωσεις/μικρυνεις το icon και να κανεις πιο ευδιακριτο το χρονο. Μπορεις επισης να αφαιρεσεις η να προσθεσεις buffs αναλογα με το τι class παιζεις. Το command ειναι /buffhead.
Μιας κ εισαι καινουριος παντως εγω θα προτεινα το ui που σου εβαλα στο λινκ, τα χει ολα κ δεν θα χρειαστει καν να μπεις στη διαδικασια να τα μονταρεις (μπορεις να κανεις disable αν δεν σου αρεσουν καποια, η σου γεμιζουν πολυ την οθονη).

Αμα θες custom made ui --> https://tools.idrinth.de/addons/
Inav
Semya

Ads
Akalyptos
Posts: 2

Re: Καλώς ήρθατε στο επίσημο Ελληνικό φόρουμ της κοινότητας

Post#22 » Sat Jan 20, 2018 4:10 pm

Καλησπέρα παιδιά, είχα μια συζήτηση με ένα φίλο μου που ήταν ανέκαθεν φίλος του Warhammer. Με ενθουσιάζουν γενικά παιχνίδια με ωραίο lore όπως το WoW και παραξενεύτηκα πως ένα παιχνίδι με τόσο μεγάλο lore σαν το warhammer δεν είχε κάποιο mmorpg, τότε ήταν που έμαθα ότι υπήρξε τέτοιο παιχνίδι και δυστυχώς οι σέρβερ έκλεισαν. So here i am trying this game! :D
Πρώτη φορά παίζω το παιχνίδι αυτό, όπως προανέφερα, οπότε αν έχετε να προτείνετε καθόλου tips you are more than welcome to do so xD

snot
Posts: 19

Re: Καλώς ήρθατε στο επίσημο Ελληνικό φόρουμ της κοινότητας

Post#23 » Sat Jan 20, 2018 6:30 pm

Καλώς τον! Μπαίνε σε πάρτυ όσο μπορείς. Το παιχνίδι έχει πολύ ωραίο pvp αλλά δεν έχει φτιαχτεί για σόλο.
Kopanaou, Elfas, Kalomoira

Akalyptos
Posts: 2

Re: Καλώς ήρθατε στο επίσημο Ελληνικό φόρουμ της κοινότητας

Post#24 » Sat Jan 20, 2018 7:32 pm

Καλώς σας βρήκα!
Πώς το βλέπετε το παιχνίδι βρίσκεις σχετικά εύκολα gear ή θέλει grind ασυστόλως; Επίσης μερικές γενικές πληροφορίες για το game θα ήταν χρήσιμες :)

snot
Posts: 19

Re: Καλώς ήρθατε στο επίσημο Ελληνικό φόρουμ της κοινότητας

Post#25 » Sun Jan 21, 2018 1:53 am

Εφόσον ανέβεις με σενάρια ή orvr πάντα θα έχεις το gear που αναλογεί στο level σου. Προσωπικά τα t2 και t3 (16-30lvl) τα περνάω παίζοντας σενάρια, το xp είναι αρκετά καλό αν δεν χάνεις συνέχεια. Μόλις πατήσω τα 31 ruins για το pve σετ, μετά orvr και κοντά στα 40 το beastlord που και αυτό pve είναι.
Το καλύτερο armor set είναι το conqueror που θέλει τύχη (πέφτει από gold bag όταν κλειδώνει η ζώνη) για να το πάρεις γρήγορα, αλλιώς μαζέυεις μετάλια που θα σου πάρει αρκετό χρόνο.
Kopanaou, Elfas, Kalomoira

User avatar
vskdaxnaoum1
Posts: 11
Contact:

Re: Καλώς ήρθατε στο επίσημο Ελληνικό φόρουμ της κοινότητας

Post#26 » Wed Aug 29, 2018 6:42 pm

kalhpsera alania :)

geotnt
Posts: 1

Re: Καλώς ήρθατε στο επίσημο Ελληνικό φόρουμ της κοινότητας

Post#27 » Thu Aug 15, 2019 3:59 pm

καλησπερα σε ολους, μολις εμαθα οτι το παιχνιδι υπαρχει και θελω να λιωσω και παλι...
Αχ ... παλιες καλες εποχες....
Η ελληνικη κοινοτητα ειναι order ?

User avatar
Astraosh
Posts: 25

Re: Καλώς ήρθατε στο επίσημο Ελληνικό φόρουμ της κοινότητας

Post#28 » Mon Nov 25, 2019 10:23 am

geotnt wrote: Thu Aug 15, 2019 3:59 pm καλησπερα σε ολους, μολις εμαθα οτι το παιχνιδι υπαρχει και θελω να λιωσω και παλι...
Αχ ... παλιες καλες εποχες....
Η ελληνικη κοινοτητα ειναι order ?
Δεν υπάρχει ενωμένη ελληνική κοινότητα, ουδέποτε υπήρξε βασικά γιατί απλά δεν μπορούμε)
Υπάρχουν Έλληνες διάσπαρτοι και στις 2 μεριές.

Ads
User avatar
lordnavar
Posts: 112

Re: Καλώς ήρθατε στο επίσημο Ελληνικό φόρουμ της κοινότητας

Post#29 » Mon Nov 25, 2019 2:17 pm

Nomizo oi perisoteroi ellhnes pesoume order. An kai poloi exoune classes kai sta 2 faction.

jasonX
Suspended
Posts: 178

Re: Καλώς ήρθατε στο επίσημο Ελληνικό φόρουμ της κοινότητας

Post#30 » Mon Nov 25, 2019 3:58 pm

Καλησπέρα και από εμένα παίδες. Καλή αρχή!
Gitbane 81RR Choppa, proud guild master of Wispers of Mutiny
Gitbaner 77RR Chosen, tankier version of Gitbane
Gitbaneous 80RR sorc, heavy and tanky bomber mode.
Ethilia 84RR SW (too much nerf, RIP :()
Gitbaneus 81rr BW
Gitbone 77rr Slayer

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests